Jongens, dit klopt toch eigenlijk gewoon.
Er zitten veel illegale prostituees in onderverhuurde studentenwoningen.
Ze zullen het niet altijd even goed geschreven of verwoord hebben, maar in de basis is dit gewoon een feit.
En ik snap best dat je je als student, zeker als je een jonge vrouw bent, niet echt veilig voelt als er de hele dag en vooral ook nacht door steeds vreemde 40+ mannen op je verdieping worden binnen-gebuzzed.
We hebben allemaal wel eens een lift omhoog genomen, schichtig als vleermuizen, een beetje nerveus glimlachend als iemand de lift in stapte en inderdaad verdwaasd om ons heen kijkend als we op de juiste verdieping aangekomen waren.
Eigenlijk slaan die gequote mensen de spijker op zijn kop.
Ik zelf liep in een appartement-hotel een keer achter een familie aan naar links bij de liften tot ik me realiseerde dat ik naar rechts had moeten lopen. Dus direct terug gelopen. Op zo'n moment denk je wel: Hoe moet dit overkomen?
Ook bleek wel eens dat ik een dame zou ontmoeten in kamer 209, terwijl een grote Indiase familie net vermoeid terug kwam uit de stad, vader hield dochter van vier slapend vast op de schouder en ze gingen vlak voor me naar binnen bij kamer 210.
Toen dacht ik ook wel eventjes: Damn, ze moesten eens weten wat er pal naast ze gebeurd.
En als ze de dame ook een keer die kamer uit hadden zien komen eerder die dag komt het helemaal vreemd over.
Nou kan er in ieder hotel op de kamer naast je geneukt worden, mensen doen op hun eigen kamer wat ze willen, maar als ik ergens zou verblijven en het was een komen en gaan van nerveuze dodgy guys zou ik dat ook niet top vinden en me afvragen wat voor hotel dat eigenlijk was.
Toch vind ik studentenwoningen nog kwalijker dan hotelkamers. Ze doen het omdat het per dag goedkoper is, maar daar wonen mensen echt.
Je deelt een verdieping wel met 9 anderen, maar toch, de buzzer is je privacy, die deur gaat normaal gesproken alleen open voor bekenden, niemand kan daar komen behalve de bewoners of hun vrienden.
Ik vind het ook raar dat studenten hun verdieping-medebewoonster daar na 1 of 2 dagen niet op aan spreken.
Ze zullen haar waarschijnlijk vast wel eens tegen komen in de gemeenschappelijke keuken.
En zo geluiddicht zijn die kamertjes meestal ook niet.
Dus mja, ik snap de insteek van het artikel en het onderzoek eigenlijk wel.
Indien beschikbaar zijn willekeurige eensgezinswoningen in Slotervaart of De Pijp dan beter geschikt.
Hoewel ik zelfs bij de Oostelijke Handelskade (die is heel lang, ik noem geen nummers), waar over het algemeen gezinnen wonen in best riante appartementen ik ook me wel ietwat schuldig voelde toen ik daar wat dames ging bezoeken en een oude kennis van me in de lift tegen kwam.
Op zich zei ik gewoon dat ik bij vrienden langs ging, maar toen zowel hij en ik er op de 4e verdieping uit moesten werd het toch spannend. Gelukkig moest hij in de linkerhelft zijn en ik in de rechterhelft.
Ik kon ook niet meer terug, want hij schoot de lift in net voordat de deur dicht ging, de dame had me al binnen gebuzzed en wachtte al met zo'n typisch geopende deur met haar er achter op me.
Als die kennis van me naar de woning er naast had gemoeten was het echt een hele rare situatie geworden.
Want of ze had de deur al open in haar lingerie en stond half verscholen, of ze had als ik aanbelde bewust de deur nog niet open gedaan tot die kennis zijn woning ingelopen was, wat ook heel vreemd op hem zou overkomen.
En meestal kennen mensen hun directe buren wel een klein beetje.
Nou ja, ik zie dus het hele verhaal als wandelaar die graag prive-ontvangst dames bezoekt, maar snap het van de bewoners-kant ook wel.