• Mocht je problemen ervaren met inloggen terwijl je eerder zonder problemen ingelogd was en er niks gewijzigd is aan je gebruikersnaam of wachtwoord? Verwijder dan even alle cookies voor deze site.

Grootschalige politie actie de Wallen Amsterdam vanwege mensenhandel

Welkom op Girlsreview.nl

Lid worden van deze geweldige club? Minder reclame? Meld je nu aan!

Registreren

 
Laatst bewerkt:

Vanavond bij Nieuwsuur
 
Laatst bewerkt:
Het lijkt mij niet dat deze oproep alle Roemeense dames gaat bereiken. Maar gezien alle raamdames op de wallen via gerenommeerde exploitatie kantoren werken, neem ik aan dat deze hun verantwoordelijkheid zullen nemen.
 
En toch konden deze jaren gedwongen werken bij die raamexploitanten...

Dat konden ze in Duitsland ook. Hoevaak zag je daar niet de duurste auto's rond sluitingstijd die vrouwen ophalen? Echt opgepompte apen waarvan het geld direct cash afgerekend werd in de auto.

Vergeet niet dat veel dames de boel ook mee hebben gespeeld. Dit of dat te zeggen tijdens een controle. Zus of zo te doen om maar geen argwaan te wekken. Maar waarschijnlijk reikt dat netwerk verder dan Amsterdam alleen uit.
 
En toch konden deze jaren gedwongen werken bij die raamexploitanten...

Kijk eens naar Nieuwsuur (NOS). Daar is duidelijk gezegd dat er vaak een rol speelt van een toxische relatie, loverboys, kinderen, manipulatie enzovoort.

Er zitten genoeg prachtige vrouwen in Roemenië die helemaal niks hebben en geen perspectief zien. En dan komt opeens zo'n 'slimme buurman' die een beter leven belooft in Amsterdam… Oh Amsterdam❗

En voor je het weet ben je een hoer en een "ezel" voor het geld.

Ze zeggen vaak niks, want ze blijft zelf geloven in haar ideale bubbelleven in Amsterdam. Ondertussen blijft er ook nog geld stromen naar de andere familieleden in Roemenië. Het is een carrousel die maar blijft draaien en niet stopt.

Totdat weer een andere jonge, naïeve vrouw wordt gevonden, leeggepompt en daarna vervangen.

Gewoon business voor die mensen… totdat iemand helemaal leeg is! 💰💶💰
 
Het lijkt me ook dat er een geoliede machine is. Werving en recrutering, transport en eventueel papieren verzorgen, distributie m.b.v. een netwerk. Er zal wel volledige controle zijn en en familieleden kunnen elk moment ingeseind worden. Mogelijk dat die een beetje boter op hun hoofd hebben omdat eventuele geschenken en donaties ook niet normaal verklaard kunnen worden. Daarnaast kan het ook nog zo zijn dat men in die landen (en daar zitten verschillende bevolkingsgroepen met verschillende culturen) anders met prostitutie omgaan.

Voor de meiden is het uiteindelijk een lijdensweg waar ze zo snel niet uit komen. Mogelijk van duurdere clubs, naar goedkopere clubs en als ze de nodige meters hebben dan de ramen of eventueel straatwerk. Treurig...
 
Dat dit gebeurd en blijft gebeuren en is helaas onoverkomelijk.
Maar de vraag blijft hoe dit toch weer heeft kunnen gebeuren. Ondanks dat zowel de gemeente als de explpoitanten er zo prat opgaan alles onder controle te hebben?
Het zal geen onwil zijn, maar het geboefte wordt ook steeds innovatiever.

Wat ik wel vreemd vind is, dat het ze tegenwoordig vrij moeilijk wordt gemaakt om dames illegaal achter het raam te zetten, en dat er tegenwoordig makkelijkere manieren zijn om dames op illegale wijze aan de man te brengen.

Maar zoals gewoonlijk zit dit nieuwsbericht helaas weer vol hiaten, en levert het meer vragen dan antwoorden.
 
Ik heb best vertrouwen in de integriteit van de toezichthouders. Maar het blijft een kat en muis spel waarin de boefjes net iets gewiekster zijn, en de autoriteiten achter de feiten aan blijven hobbelen.
 
Ik heb best vertrouwen in de integriteit van de toezichthouders. Maar het blijft een kat en muis spel waarin de boefjes net iets gewiekster zijn, en de autoriteiten achter de feiten aan blijven hobbelen.
"Boefjes" vind ik toch wel een understatement. Wanneer je het over boefjes hebt, bedoel je meestal kinderen die kattenkwaad uithalen, maar op een onschuldige en grappige manier.

Dit zijn gewoon keiharde criminelen die geweld, intimidatie gebruiken. Als je wel eens verhalen leest over loverboys (ook zo'n raar verzachtend woord) waarbij verkrachting en brandmerken voorkomt dan vind ik "boefjes" niet op z'n plaats
 
"Boefjes" vind ik toch wel een understatement. Wanneer je het over boefjes hebt, bedoel je meestal kinderen die kattenkwaad uithalen, maar op een onschuldige en grappige manier.

Dit zijn gewoon keiharde criminelen die geweld, intimidatie gebruiken. Als je wel eens verhalen leest over loverboys (ook zo'n raar verzachtend woord) waarbij verkrachting en brandmerken voorkomt dan vind ik "boefjes" niet op z'n plaats
Dit bedoelde ik natuurlijk in de beeldspraak van het kat en muis spelletje. Het zijn geen boefjes, en het is ook geen spelletje. Het is een klopjacht op criminele organisaties van het zwaarste caliber.
Ik ging er vanuit dat wel duidelijk was, maar gezien jouw reactie blijkbaar niet.
Misschien moet ik mij in het vervolg wat duidelijker uitdrukken.
Of misschien moet jij uitspraken wat minder letterlijk nemen, en meer kijken naar de essentie van de boodschap.
 
Wat ik zelf lastig vind aan dit soort zaken is dat achteraf vaak de vraag wordt gesteld: "Hoe heeft niemand dit gezien?" Maar mensenhandel draait juist om dwang, afhankelijkheid en manipulatie. Slachtoffers kunnen tijdens controles heel overtuigend verklaren dat alles vrijwillig is, juist omdat ze bang zijn of emotioneel afhankelijk zijn van de daders.

Tegelijkertijd blijft het wel een legitieme vraag of er signalen zijn gemist. Niet om meteen met de vinger te wijzen, maar juist om te kijken hoe toezicht beter kan. Als zo'n netwerk jarenlang actief kan zijn, is het belangrijk om te onderzoeken waar de blinde vlekken zaten en daarvan te leren.
 
Een onderzoek naar hoe de dames die gedwongen werden door het systeem heen zijn geglipt, lijkt mij wel op zijn plaats. Alleen dan kan je lering trekken uit dit soort zaken en proberen dit in de toekomst te voorkomen. Al betwijfel ik of je gedwongen prostitutie helemaal uitgebannen krijgt.
 
Klopt helemaal.
Maar op de wallen hanteren ze een zeer streng beleid.
Ik begrijp nog steeds niet precies waarom mensenhandelaren dames achter de ramen zouden willen zetten, terwijl dit op een veel subtielere manier zou kunnen.

Daar geeft dit nieuws item helaas geen antwoord op.
 
Ik begrijp nog steeds niet precies waarom mensenhandelaren dames achter de ramen zouden willen zetten, terwijl dit op een veel subtielere manier zou kunnen.
Juist omdat het een legale omgeving is misschien.
Achter een vergund raam verwacht je als buitenstaander juist dat er toezicht is en dat alles gecontroleerd wordt. Dat kan een gevoel van legitimiteit geven, terwijl uitbuiting zich juist achter de schermen afspeelt.

Tegelijkertijd maakt deze zaak wel duidelijk dat een streng vergunningenstelsel op zichzelf geen garantie is dat mensenhandel wordt voorkomen. Daarom lijkt het me verstandig om na afloop goed te onderzoeken waar eventuele signalen zijn gemist en wat daarvan geleerd kan worden.
 
Uiteraard geld, Dat is waar alle criminelen het om te doen is. Maar gezien de boefjes, O, zeg ik het weer, steeds innovatiever worden, begrijp ik nog steeds goed waarom ze de raamexploitatie dan zouden blijven aanhouden als verdienmodel.
Nou al drie aangekaart, en nog steeds geen duidelijk antwoord. Misschien dat hier ergens een "boefje" op het forum zit? 😜
 
Uiteraard geld, Dat is waar alle criminelen het om te doen is. Maar gezien de boefjes, O, zeg ik het weer, steeds innovatiever worden, begrijp ik nog steeds goed waarom ze de raamexploitatie dan zouden blijven aanhouden als verdienmodel.
Nou al drie aangekaart, en nog steeds geen duidelijk antwoord. Misschien dat hier ergens een "boefje" op het forum zit? 😜
Waarom zouden ze innoveren als ze het zo ook kunnen verdienen? En hoe worden ze precies innovatiever?
 
Omdat de handhaving ook innoveert. Dat zie je in elke vorm van criminaliteit.

Decennia geleden was het heel makkelijk om wat of wie dan ook ergens achter illegaal het raam te zetten. Tegenwoordig is dat door beleid een stuk lastiger en vinden criminelen andere manieren om hun zaken voort te zetten. Bijvoorbeeld in privé ontvangst.
 
Omdat de handhaving ook innoveert. Dat zie je in elke vorm van criminaliteit.
De handhaving zou heel graag 'innoveren' maar dat lukt juist bij de zedenafdelingen niet. Teams die zich bezighouden met prostitutie worden juist vaker kleiner of opgeheven.
Decennia geleden was het heel makkelijk om wat of wie dan ook ergens achter illegaal het raam te zetten.
Blijkbaar is het nog steeds niet heel lastig om het via de ramen te doen. Zouden de bendes niet iets anders gedaan hebben als dat echt makkelijker was? Ze kiezen wat ze op dat moment uitkomt. Innoveren is een mooi woord voor je aanpassen.
 
Laatst bewerkt:
Jup, herkenbaar. Vooral vanuit oost-blok die mentaliteit "Dit is mijn wijk!" of "Dit is mijn buurt!" en ik ben de big boss daar. En jij moet doen wat wij zeggen ofzo.

Ik heb zo'n zaak ingediend, waarin terreur van de hoogste orde gaande was in Amsterdam, nooit wat van gehoord ondanks zwart op wit bewijs ook met audio enzo.
 
Terug
Bovenaan Onderaan