Ja zelfs 2 andere passages, eentje aan het begin (naast d2), en eentje wat verderop dan 2p. Op het kaartje in dit topic staan ze nog. De eerste passage vond ik wel een soort donker hol, maar ik heb er toch leuke herinneringen aan. 3p was nieuwer en lichter. Ik meen dat een aantal kamers -of misschien wel een hele gang- vrijwel nieuw waren toen het gesloten werd.
Maar het was ook een tijd dat er vanuit Hongarije, Bulgarije en vervolgens Roemenië veel meer dames kwamen proberen dan nu. Alkmaar was voor velen een soort tussenstap richting amsterdam, den haag of utrecht, relatief veel "vers bloed".
Dat heeft zijn charmes, maar maakte de kans een dame te treffen die door een pooier was geronseld en werd uitgebuit wel groter.
Gelukkig zijn de vooruitzichten in die landen nu gunstiger dan toen en het lijkt ook dat de dames weerbaarder zijn geworden tegen uitbuiters, al dan niet mede door de hogere minimumleeftijd.
Dat is zeker een prettiger gevoel als klant. De dames die er nu staan zijn in het algemeen volgens mij gebleven omdat ze zich in alkmaar beter thuis voelen dan in het opgeklopte Amsterdam en het wat povere, sjabbie den haag (zeker de doublet, maar ook de geleen lijkt wat vergane glorie kwa kamers, dames en publiek).
Niettemin, alles bij elkaar denk ik niet dat een achterdam van de toenmalige omvang nu nog enigzins voldoende gevuld zou raken.
Wat gebleven is, is het geklaag over te weinig klanten....
Maar ik kan me ook wel voorstellen dat als je hebt besloten jezelf (lichamelijk) in de etalage te zetten om goed en snel veel te verdienen is waarschijnlijk elke voorbijganger die niet toehapt een bijna persoonlijke belediging of in elk geval een soort afwijzing, doe nooit echt went. Daar wordt je vast boos, of erger, mismoedig van, zeker als de huur wel doorloopt... En toegegeven, de straat is sinds de inkrimping onmiskenbaar vaker vrijwel leeg qua voetvolk, dus zelfs zonder de vermaledijde niet-kopende kijkers...